Ти тут
Головна > Новини > Вчені IBM наближають створення «трекової пам’яті» до реальності

Вчені IBM наближають створення «трекової пам’яті» до реальності

Навесні 2008 року з’явилася інформація про розробляється в IBM технології пам’яті під назвою racetrack memory («трекова пам’ять»). Як стверджується, заснований на цій технології новий клас запам’ятовуючих пристроїв дозволить багаторазово – не менш ніж у 100 разів – збільшити обсяг пам’яті і використовувати при цьому набагато менше електроенергії в порівнянні з існуючими накопичувачами, поєднуючи в собі кращі сторони флеш-пам’яті і магнітних жорстких дисків.

Жорсткі диски характеризуються невисокою вартістю, але низьким швидкодією через механічних рухомих частин, а твердотільні накопичувачі працюють швидше, але й коштують дорожче. У «трекової пам’яті» дані зберігаються у вигляді магнітних областей доріжок (треків) шириною в кілька десятків нанометрів. Як стало відомо, вчені з IBM Research, дослідницького підрозділу корпорації IBM, відкрили невідомий раніше фізичний аспект нової технології.

Їм вперше вдалося виміряти час і відстань прискорення і уповільнення доменної стінки при її переміщенні під впливом імпульсів електричного струму – іншими словами, визначити характеристики фізичного ефекту, що лежить в основі переміщення і обробки цифрової інформації в «трекової пам’яті». Це революційне досягнення не тільки дає вченим безпрецедентний контроль над переміщеннями магнітних структур всередині пристрою, що запам’ятовує, але і дозволяє наблизити розробку до стадії ринкового продукту, оскільки дозволяє з високою точністю контролювати розміщення доменів на треках.

Таким чином, вдалося довести, що магнітні домени можуть виступати в ролі нанорозмірних «хранителів» даних, здатних зберігати, щонайменше, в 100 разів більше інформації у порівнянні з сьогоднішніми технологіями. Більше того, доступ до збережених у вигляді магнітних доменів даних може здійснюватися набагато швидше. Контролюючи параметри електричних імпульсів у запам’ятовуючому пристрої, вчені можуть переміщати ці доменні стінки по треках з гігантською швидкістю, зупиняти їх і розміщувати точно на потрібні позиціях, що дозволяє забезпечити доступ до великих масивів інформації, що зберігається менш ніж за 1 нс.

Джерело: IBM

Залишити відповідь

Top