Ти тут
Головна > Огляди > ОС на флешці: огляд пакетів керування portable-додатками

ОС на флешці: огляд пакетів керування portable-додатками

Користуватися portable -додатками зручно, поки їх не більше одного-двух. Але із збільшенням числа подібного ПО виникає потреба в централізованому “пульті управління” з швидким доступом до усіх встановлених на флеш-драйві утилітам і програмам.

Пакетів такого роду існує досить велика кількість, і ми вже розглядали найпопулярніші з них. Але прогрес не стоїть на місці, і відтоді з’явилися нові дуже цікаві продукти.

PortableApps.com Suite 1.5.2

[stextbox id=”grey”]

Freeware, open source

Розробник Rare Ideas

Сайт portableapps.com/suite

Розмір 1–124 МБ

Адреса завантаження portableapps.com/download

Оцінка: 4/5

[/stextbox]

Найвідоміший пакет такого роду, PortableApps.com, продовжує активно розвиватися – наприклад, буквально днями Rare Ideas зробила відкритим власний формат portable -додатків і запропонувала інструментарій для сторонніх розробників, що дозволяє створювати інсталятори їх програм для платформи PortableApps.com.
Пакет пропонується в трьох версіях – чиста платформа без єдиного передвстановленого застосування і два варіанти базового набору з десятка найпоширеніших офісних програм (Light -версия укомплектована текстовим редактором, тоді як в Standard замість неї йде повноцінний офісний пакет OpenOffice.org).
До недавніх пір до складу PortableApps.com Suite включалося тільки ПО, поширюване за схемою open source проте зараз Rare Ideas стали пропонувати і інші безкоштовні програми із закритим початковим кодом.
Головне меню виглядає дуже стильний, але функціональність тут базова – розбиття ПО по категоріях відсутнє, індивідуального налаштування і автоматичного оновлення немає. Сподіваємося, що у версії 2.0 (третя бета якої вийшла ще півроку тому) буде більше можливостей по управлінню встановленими portable -додатками.

LiberKey 4.6

[stextbox id=”grey”]

Freeware

Розробник LiberKey.com

Сайт www.liberkey.com

Розмір 57–194 МБ

Адреса завантаження www.liberkey.com/en/download.html

Оцінка:4/5

[/stextbox]
Пакет LiberKey пропонується в трьох варіантах, що відрізняються набором передвстановленого ПО: Basic містить 26 додатків, Standard – 95 і якнайповніший Ultimate – 167. Якщо жоден з них вас не влаштовує (перед завантаженням можна ознайомитися із списком включених в кожен комплект утиліт), варто зупинитися на базовій версії і до неї вручну завантажити з каталогу необхідні програми.
Сервіс LiberKey пропонує безкоштовну реєстрацію, після якої користувач дістає доступ до послуги автоматичного оновлення встановленого ПО (річ дійсно дуже зручна) і технічну підтримку, здійснювану на офіційному форумі.
Інтерфейс біля основного вікна більш ніж аскетичний, проте з функціональністю тут все гаразд – в основі пакету покладено open source – платформа ASuite. Додатки розбиті на тематичні категорії (причому користувачеві дозволяється додавати свої), є пошук по назві, для кожної програми можна настроїти запуск за розкладом і вказати ряд інших параметрів. Крім того, усі застосування доступні не лише з основного вікна, але і з контекстного меню, що викликається правим кліком по піктограмі LiberKey в системному треї.

Geek.menu 1.2.5.2

[stextbox id=”grey”]
Freeware, open source

Розробник x0pherl

Сайт geek-menu.sourceforge.net

Розмір 5 МБ

Адреса завантаження portableapps.com/download

Оцінка:5/5
[/stextbox]
Geek.menu – дуже цікавий, але не ідеальний пакет portable -додатків, тому група ентузіастів вирішила довести його до розуму, добре що Rare Ideas поширює свій продукт за схемою open source. Отже, geek.menu є відгалуженням від PortableApps.com і пропонує помітно велику функціональність в порівнянні з “прародителем”.
Наприклад, geek.menu дозволяє працювати із зашифрованим за допомогою TrueCrypt флеш-диском – як запускати з нього додатки, так і зберігати документи а також створювати роздільні профілі для довірених і недовірених ПК. В основному меню є можливість групувати ПО по категоріях, що значно спрощує роботу при великому числі встановлених програм. Також є рядок пошуку, що дозволяє прямо з меню geek.menu відправляти запити на Google, Wikipedia і ряд інших ресурсів. Зовнішній вигляд geek.menu можна змінювати за допомогою призначених для користувача тем.
Постачається geek.menu в одному варіанті – чиста платформа без передвстановлених застосувань. Оскільки ця утиліта заснована на початковому коді PortableApps.com, то і формат тут використовується той же, а при виборі пункту меню Get more app відкривається сайт portableapps.com/apps.

Lupo PenSuite 6.76

[stextbox id=”grey”]

Freeware

Розробник Lupo PenSuite Team

Сайт www.lupopensuite.com

Розмір 2–200 МБ

Адреса завантаження www.lupopensuite.com/suite.htm

Оцінка:5/5

[/stextbox]

Ще один пакет, заснований на платформі ASuite, – але, на відміну від спартанського інтерфейсу LiberKey, зовні Lupo PenSuite більше нагадує стильний PortableApps.com Suite. Цікаво, що цінителі мінімалізму по кнопці ASuite в основному меню програми можуть викликати стандартне вікно платформи, де з прикрас присутній лише фоновий малюнок. Також в опціях включається використання класичного меню, при якому клік по піктограмі в системному треї не показує основне меню а надає швидкий доступ до запуску усіх встановлених portable -додатків або відкриває стандартне вікно ASuite.
Пакет пропонується в декількох варіантах: від базового, без єдиної програми, до повного, включаючого більше двохсот. Є можливість змінити скиін меню, набір піктограм у категорій додатків і встановити додаткові мови інтерфейсу (російський і український присутні). Варто відмітити і можливість автоматичного оновлення як пакету в цілому так і кожної програми окремо – причому без всякої реєстрації.

CodySafe 1.0.0.105

[stextbox id=”grey”]

Розробник Codyssey

Сайт codyssey.com/products/codysafe.html

Розмір 2 МБ

Адреса завантаження codyssey.com/downloads/sw/CodySafe/CodySafe_Setup.exe

Оцінка:5/5

[/stextbox]

Платформа PortableApps.com поширена не лише серед користувачів, але і серед розробників – доказом тому служить черговий пакет управління portable -додатками, побудований на її базі.

CodySafe поставляється в чистому вигляді, без передвстановлених застосувань, які треба завантажувати вручну або з офіційного сайту пакету (де їх є трохи більше двох десятків), або з інших ресурсів – як і geek.menu, CodySafe повністю сумісний

з усіма програмами від PortableApps.com плюс розробники пропонують звернути увагу і на інші каталоги portable -додатків ніби pendriveapps.com.

Відмітною особливістю CodySafe є антивірусний захист в реальному часі Viru – Sense і контроль за зміною файлу autorun.inf. На офіційному сайті згадується підтримка категорій програм, проте виявити її так і не вдалося – можливо, вона з’явиться в майбутніх версіях. Також розчаровує той факт що стильний інтерфейс доступний лише в ОС Windows Vista і Windows 7 – користувачам Windows XP доведеться задовольнятися звичайним чорним меню без всіяких “надмірностей”.

Джерело: ITC.UA, Сергій Светлічний

переклад flashka.dp.ua

Залишити відповідь

Top