Ти тут
Головна > Новини > Опублікована специфікація CF5.0: максимальний об’єм карток збільшений до 144 ПБ

Опублікована специфікація CF5.0: максимальний об’єм карток збільшений до 144 ПБ

Організація CompactFlash Association (CFA) оголосила про доступність недавно затвердженої специфікації CF5.0.

Робоча група CF5.0 була сформована в листопаді 2008 року. Завданням її учасників було додавання нових можливостей в специфікацію CF4.1, засновану на інтерфейсі PATA (Parallel ATA). До нововведень CF5.0 слід віднести обов’язкову підтримку 48-розрядної адресації. Це розширює максимальний об’єм носіїв з 137 ГБ до 144 ПБ і підвищує ефективність передачі за рахунок обміну блоками по 32 МБ, а не по 128 КБ, як раніше.

Обов’язковою стала підтримка команд управління розподілом простору (Data Set Management Command/Trim). Вона дозволяє ефективніше організовувати вільний простір носія. Нова специфікація відбиває зміни в стандарті ATA (оновлена до версій ATA-6 і ATA-8/ACS-2). До обов’язкових відноситься функція Identify Device CFA Specification Version Number, що полегшує хосту визначення можливостей карти. Змінам піддалася частина специфікації, що описує електричні параметри інтерфейсу. Тепер вони точніше відповідають стандарту ATA.

Опціонально карти зможуть підтримувати управління продуктивністю за рахунок механізму QOS. Крім того, гарантована якість обслуговування стосовно запису відео (Video Performance Guarantee) дозволить усунути випадання кадрів в додатках запису відео.

Щоб виробники і споживачі могли легко відрізнити нові карти, асоціація запропонувала відповідну маркірування. Її наявність підтверджуватиме сумісність з CF5. Крім того, оскільки підтримка функції Video Performance Guarantee не є обов’язковою, для продуктів з її підтримкою придумали спеціальну відмітку.

Залишити відповідь

Top