Ти тут
Головна > Новини > Мережевий накопичувач Synology USB Station 2

Мережевий накопичувач Synology USB Station 2

Сучасні мережні накопичувачі є багатофункціональними пристроями і здатні виконувати одночасно безліч завдань. Однак користувачам не завжди може вимагатися такий широкий набір функцій і більш важливими можуть стати інші характеристики, зокрема невисока вартість і можливість роботи з уже існуючими зовнішніми вінчестерами з даними. Варіантів рішень для таких сценаріїв, на жаль, існує не дуже багато.

Уважні читачі, можливо, згадають пристрій Iomega iConnect, яке побувало в нашій лабораторії в 2011 році. Воно було здатне перетворити на мережеві накопичувачі існуючі у користувача вінчестери з інтерфейсом USB 2.0. Розглянута в цій статті модель USB Station 2 одного з найбільш відомих виробників на даному ринку – компанії Synology – також була представлена ​​кілька років тому і має аналогічні можливості. Незважаючи на вік, вона і сьогодні залишається унікальним за характеристиками пристроєм.

Тут треба зробити зауваження, що за своїми швидкісними характеристиками цей накопичувач явно буде відставати від «справжніх» NAS, де диски підключаються по SATA, використовують спеціальні файлові системи і технологій RAID. Крім того, при роботі із зовнішніми дисками неможливо реалізувати весь набір сервісів, яким славляться моделі Synology. Ми вирішили протестувати цей пристрій і оцінити його місце на ринку в порівнянні з іншими моделями, а також підключаються до високопродуктивним роутерам вінчестерами.

Комплект поставки та зовнішній вигляд

Пристрій поставляється в невеликій картонній коробці з традиційним оформленням, що включає фотографії, варіанти використання і технічні характеристики.

У комплекті йде імпульсний блок живлення на 5 В 1,5 А (на пристрої вказано максимальне споживання 2,2 А), мережевий патч-корд, листівка із початку роботи і компакт-диск з програмами та документацією.

blank

Дана модель працює тільки з зовнішніми вінчестерами, так що її дизайн і форма вийшли дуже незвичайним. Корпус має розміри 122 × 111 × 45 мм і виготовлений з міцного пластику. Відзначимо, що використовується матовий варіант, що сьогодні зустрічається рідко, але є найбільш практичним. Верхня кришка сірого кольору має решітки пасивної вентиляції по кутах, а в її центрі розмістили логотип компанії. Основна частина корпусу білого кольору, а дно також сіре.

blank

На передній стінці знаходяться три світлодіоди – харчування, мережа, диск. На жаль, через слабку ізоляції буває складно визначити, який конкретно з них блимає.

blank

На правому боці встановлена ​​кнопка безпечного відключення вінчестерів. ***

blank

Ззаду можна побачити вхід блоку живлення, гігабітний мережевий порт, два порти USB 2.0 і приховану кнопку скидання.

blank

Враховуючи, що в більшості випадків буде використовуватися підключення пристроїв через кабелі, близьке розміщення портів USB не заважатиме.

blank

Для стійкості корпус забезпечений чотирма гумовими ніжками. Також треба відзначити наявність спеціальних отворів для кріплення на стіну. Для даного типу обладнання це виглядає дещо незвично.

Конструкція і апаратні характеристики

Цікаво зауважити, що фактично більше половини корпусу просто пустують. У ньому встановлена ​​тільки одна друкована плата, чіпи на якій не мають радіаторів, немає й інших істотно виступаючих частин. Так що реальними обмежувачами габаритів є роз’єми USB і мережі.

Основний платформи служить молодший представник серії Kirkwood від Marvell – мікросхема 88F6180. Цей одноядерний ARM-процесор працює на частоті 800 МГц, має вбудований мережевий інтерфейс і контролер USB 2.0. Об’єм оперативної пам’яті стандарту DDR2 становить 128 МБ. У цьому пристрої використовується невеликий чіп флешпамяті для зберігання завантажувача, а для основної операційної системи встановлена ​​друга мікросхема – на 128 МБ, підключена через контролер USBest UT165 до USB. За обслуговування мережі відповідає чіп Marvell 88E1116R-NNC1, а порти USB 2.0 працюють через хаб GL850G. Відзначимо також наявність консольного порту, службового порту Mini-USB і батарейки.

В цілому, за своїми технічними характеристиками пристрій являє собою найслабшу модель від Synology, а його платформа ближче до сучасних високопродуктивним роутерам, ніж до мережевих накопичувачів.

Тестування моделі проводилося з прошивкою версії 3.2-1979, випущеної в кінці 2012 року. Оновлень, швидше за все, чекати не варто.

Налагодження та можливості

Розглянута модель істотно відрізняється від протестованих раніше пристроїв Synology – операційна система зберігається в ній в чіпі флешпамяті, а не на розділі вінчестерів. Втім, це цілком зрозуміло – тільки такий варіант дозволить використовувати зовнішні диски без переформатування і зберегти можливість відключення їх в будь-який момент. Так що для початку роботи досить тільки підключити харчування, мережевий кабель і який-небудь USB-накопичувач. Зверніть увагу на те, що система може працювати і без зовнішніх дисків, але сенсу в цьому ніякого немає.

Прошивка версії 3.2 і робота тільки з зовнішніми дисками істотно обмежує можливості накопичувача, якщо порівнювати їх з актуальними моделями. З іншого боку, рішення від Synology можна назвати навіть надлишковими для багатьох користувачів, так що навіть у поточному варіанті пристрій являє інтерес і може бути з успіхом використано в безлічі сценаріїв. Єдине, на що варто звернути увагу – відсутність можливості встановлення додаткових пакетів. Це цілком зрозуміло – будь-який з дисків можна відключити, а ніякого власного сховища великого обсягу пристрій не має. Так що опис функцій цього разу буде цілком вичерпним.

blank

Зовнішній вигляд інтерфейсу в розглянутій версії DSM давно нам знайомий. Він реалізований за аналогією з робочими столами графічних операційних систем, має можливість використання декількох вікон одночасно, кнопку виклику меню, панель завдань, що настроюється оформлення та знайомі інші елементи. Інтерфейс якісно русифікований, передбачена вбудована система пошуку та довідка. Конструкція накопичувача не підтримує програмне виключення живлення, але пункт перезавантаження передбачений. Розділ «Швидкий старт» надає доступ до основних налаштувань накопичувача з короткими коментарями по цим діям. Web-інтерфейс може працювати по HTTPS, а номери портів для доступу до нього можна змінити. Доступ до інтерфейсу має не тільки адміністратор, а й звичайні користувачі. Вони можуть використовувати додаткові сервіси накопичувача, але не міняти налаштування.

blank

Основні налаштування пристрою здійснюються через пункт «Панель управління» в стартовому меню. Пристрій має гігабітний мережевий контролер з підтримкою DHCP, Jumbo Frames, клієнта PPPoE, IPv6 (включаючи варіант через тунель) і DDNS (можна використовувати один з 11 сервісів). При необхідності можна встановити в накопичувач бездротовий USB-адаптер для роботи через Wi-Fi. Для деяких моделей роутерів є підтримка програмування плавив трансляції портів через інтерфейс NAS. На жаль, у даній застарілої версії прошивки не реалізовані сучасні опції для зручного віддаленого доступу до пристрою і багато доведеться налаштовувати в ручному режимі. Втім, це не дуже складно.

blank

Для додаткового захисту мережевих комунікацій передбачений міжмережевий екран для вхідних підключень. У випадку публікації сервісів в інтернеті рекомендуємо обов’язково використовувати можливість автоблокування при виявленні спроби підбору пароля.

blank

Для зберігання даних користувача в розглянутому пристрої використовуються тільки зовнішні накопичувачі, для яких є два порти USB 2.0. У разі потреби користувач може використовувати USB-хаб, не забуваючи забезпечити обладнанню необхідну харчування. Вінчестери можуть мати декілька розділів, а список сумісних файлових систем представлений FAT, NTFS, EXT3, EXT4. Відзначимо, що при підключенні дисків із записаними даними з останньою парою може виникнути конфлікт прав, що вимагає коректування через консоль. З Web-інтерфейсу користувачеві доступні операції форматування дисків і розділів у FAT, EXT3 і EXT4. З додаткових можливостей згадаємо вбудований таймер відключення живлення накопичувачів при відсутності активності. Контролю за параметрами SMART і температурою дисків в даному пристрої не передбачено.

Крім накопичувачів, до портів USB можна підключати адаптери Wi-Fi, звукові карти, принтери і МФУ. В останньому випадку підтримуються функції і друку і сканування, а також сервіси AirPrint і Google Cloud Print.

blank

Загальні ресурси в розглянутому пристрої представлені розділами підключаються накопичувачів, кожен з яких відповідає одній мережевий папці. Її ім’я вибирається автоматично, але користувач може змінити його. Дана настройка, як і встановлення прав доступу, буде зберігатися і після перепідключення даного накопичувача.

blank

Доступ до загальних ресурсів забезпечується по протоколах SMB / CIFS, AFP, FTP і WebDAV. Працювати з NFS в цьому пристрої не можна. Можна змінити ім’я мережі накопичувача і назву робочої групи. При роботі в мережах Windows пристрій може бути локальним майстер браузером. Для цього протоколу є можливість використання кошика для віддалених по мережі файлів.

blank

Сервер FTP має підтримку шифрованих підключень, пасивного режиму, кодування UTF-8 та обмеження швидкостей. Це дозволяє організувати зручний і безпечний віддалений доступ до файлів. Можна використовувати для цього завдання і WebDAV, який теж підтримує шифрування підключень. Завдяки цьому протоколу, забезпечується сумісність з мобільного утилітою DS file. Варто згадати, що більшість протоколів і сервісів можна налаштувати на ведення повних журналів операцій.

blank

На відміну від старших моделей, з USB Station 2 можна використовувати тільки локальну базу користувачів. Робота в домені і створення груп не підтримуються. За зрозумілої причини немає роботи з дисковими квотами, домашніх папок і вказівки прав на рівні файлів і директорій. Крім установки прав на загальні ресурси, є можливість обмеження доступних користувачеві сервісів.

blank

Система відправки повідомлень може використовувати тільки електронну пошту. У параметрах вказуються дані про сервер SMTP і один або дві адреси одержувача. Регіональні налаштування включають в себе налаштування годин, вибір кодових сторінок інтерфейсу і повідомлень, а також вказівку кодової сторінки для не використовують Unicode сервісів. Не забули й про пару традиційних опцій: оновлення прошивки і скидання налаштувань. Відзначимо, що можливості збереження і відновлення конфігурації у цій моделі немає.

blank

На спеціальних сторінках інформації про накопичувач можна уточнити версію прошивки, час роботи, мережеві параметри, статус підключених вінчестерів і іншу інформацію. Крім того, система веде докладні журнали подій: системний, підключень, операцій по протоколах. Передбачено графічне відображення навантаження на процесор, оперативну пам’ять і мережеве з’єднання. Причому в перших двох випадках можна дізнатися і назви найбільш ресурсоємних процесів.

blank

Окремої згадки заслуговує вбудований в Web-інтерфейс «Провідник». Це дуже зручна система доступу до файлів, що підтримує всі основні операції з документами та папками, включаючи завантаження і скачування, копіювання та переміщення, а також роботу з архівами.

Останні версії DSM для додаткових функцій використовують окремо встановлювані пакети. У цьому пристрої такої можливості немає, але деякі з модулів вже інтегровані в прошивку. Зокрема це сервери DLNA і iTunes, Audio Station і Download Station. Штатної можливості реалізувати Web-сервер пристрій не має, відсутні Photo Station, Surveillance Station та інші програми.

blank

Індексація медіафайлів виділена в окремий сервіс. Для його коректної роботи бажано мати постійно підключений розділ, на якому буде зберігатися база даних. Для індексації користувач може вибрати необхідні томи без уточнення типу контенту. Тільки не варто забувати, що процесор в цій моделі відносно слабкий, так що індексування великого обсягу мультімедіафайлов може затягнутися. Також рекомендуємо перевірити настройку кодування тегів для коректної роботи з російською мовою.

blank

Сервер DLNA дозволяє переглядати більшість форматів відео (включаючи HD-формати) на сумісних плеєрах, включаючи вбудовані в сучасні телевізори. Водночас, сервер iTunes виявився тільки частково сумісний з останньою версією програми для ПК.

blank

Сервіс «Audio Station» забезпечує прослуховування музичних композицій через браузер, медіаплеєри, USB-колонки і мобільні пристрої.

blank

Система автономного завантаження файлів підтримує протоколи BitTorrent, FTP, HTTP, eMule і NZB. Для її роботи потрібно вибрати один з підключених вінчестерів в якості місця зберігання тимчасових файлів. Загальне число одночасних завдань для BitTorrent обмежено п’ятьма. Тестування показало, що максимальна швидкість завантаження, на яку можна розраховувати, становить близько 3 МБ / с (при використанні вінчестера з EXT4). При цьому клієнт створює досить високе навантаження на процесор – порядку 80%. Оперативна пам’ять використовується менше – до 40%. Клієнт BitTorrent має безліч налаштувань (включаючи розклад, вибір портів, обмеження швидкостей, параметри роздачі після скачування), вбудовану систему пошуку і здатний працювати з каналами RSS. Відзначимо також, що є можливість вказівки як цільової НЕ кореневої папки, а директорії на ній. З поточною версією мобільної утиліти для віддаленого управління завантаженнями сумісності, на жаль, немає.

blank

У випадку, коли потрібно надати іншим користувачам доступ до своїх файлів черезінтернет, одним з найпростіших способів вирішення цього завдання є модуль File Station. Він дозволяє працювати з документами прямо через Web-браузер. Відзначимо, що зовнішній адресу на роутері звичайно потрібно.

Що стосується розширення можливостей, незважаючи на відсутність підтримки установки додаткових пакетів, виробник залишив повний доступ до консолі операційної системи за протоколами telnet і ssh.

Продуктивність

Для тестування накопичувача використовувався адаптер USB 2.0-SATA від серії дисків Seagate FreeAgent GoFlex і вінчестер Hitachi серії 5K500 об’ємом 320 ГБ. При роботі з ПК він показує наступні швидкісні показники з файловою системою NTFS на потокових операціях читання і запису: близько 85 МБ / с по SATA і 30-35 МБ / с при роботі з USB 2.0 із зазначеним адаптером. Додатково був протестований наш стандартний WD Red (WD10EFRX) з адаптером на базі чіпа ASMedia.

Враховуючи конфігурацію пристрою, тестування цього разу ми вирішили провести зі стандартними шаблонами Intel NASPT. Вінчестери форматувалися у файлову систему NTFS на ПК, а в EXT3 і EXT4 – засобами мережевого накопичувача. Результати наводяться на наступних графіках.

blank

blank

Спочатку хотілося б відзначити, що швидкість роботи істотно залежить файлової системи. Якщо вам не потрібно використовувати вінчестер з прямим підключенням по USB до комп’ютера з операційною системою сімейства Windows, то рекомендується відформатувати диск в EXT3 або EXT4. Вибір між цими файловими системами залежить від конкретного вінчестера. Також варто звернути увагу на істотне зниження показників NTFS в тесті з одночасним читанням чотирьох файлів.

За результатами тестування видно, що не завжди більш потужний і сучасний диск буде швидше. У даному випадку, швидше за все, вплинуло використання в WD Red технології Advanced Format з секторами розміром 4096 байт.

Максимальна швидкість USB Station 2 обмежується інтерфейсом USB 2.0 і становить близько 20 МБ / с при читанні і 30 МБ / с при записі. Дані показники дозволяють накопичувачу бути привабливішим більшості роутерів з портами USB 2.0, не кажучи вже про можливості вбудованого програмного забезпечення. З іншого боку, молодші моделі «справжніх» мережевих накопичувачів, вінчестери у яких встановлюються всередині корпусу і підключаються по інтерфейсу SATA, показують сьогодні в два-три рази більші цифри.

Висновки

Як вже було сказано вище, Synology USB Station 2 присутній на ринку вже кілька років, але продовжує залишатися унікальним з точки зору конструкції і можливостей пристроєм. Основний привабливою для певної категорії користувачів функцією є робота з вже існуючими зовнішніми вінчестерами без необхідності переформатування. Інші цікаві особливості моделі – компактний розмір, відсутність вентиляторів, підтримка USB-хабів, фірмове програмне забезпечення Synology DSM.

Продуктивність розглянутого мережевого накопичувача в основному обмежує шина USB 2.0, однак він виявляється швидше багатьох домашніх роутерів, які мають можливість роботи в якості NAS. Також варто звернути увагу на те, що сьогодні все частіше зустрічається бездротове підключення до мережі з ноутбуків і інших мобільних пристроїв, і питання швидкості самого накопичувача в цій ситуації не дуже важливий.

Відсутність звичного системного розділу суттєво вплинуло на можливості програмного забезпечення DSM. Пристрій не має можливості установки додаткових пакетів, так що набір реалізованих сервісів помітно скорочений, в порівнянні з іншими моделями Synology.

Джерело: ixbt.com (Кирилл Кочетков)

Залишити відповідь

Top